AKTUALNOŚCI 2018 

8 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - Józefów.

November 10, 2018

100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO

W tym roku uczciliśmy na sportowo 100 - lecie Niepodległości, wczoraj w Skórcu, dziś Warszawie oraz Józefowie gdzie odbył się 8 Bieg Niepodległości o 4 km dystansie którego zwycięzcą okazał się nasz "prezes" Mariusz MURAWSKI, na podium również stanęła Olga PECHCIN, która jako trzecia z kobiet dobiegła do mety. W biegu na 2 km uczestniczyły również Marysia KOŹLUK, Agata TKACZYK oraz Julia ZAWADZKA plasując się tuż za najszybszymi. ​

30 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - Warszawa.

November 10, 2018

PRAWDZIWI PATRIOCI

Tak jak marszałek Józef PIŁSUDSKI 100 lat temu tak dziś Paweł ROKITA i Marcin SZUBERT walczyli do samego końca w 30 Biegu Niepodległości ustalając swoje rekordy życiowe ! W tak szczególnym dniu, na tak patriotycznym biegu jakim jest Bieg Niepodległości w Warszawie, na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasi biegacze udowodnili na "atestowanej" trasie że na dzień dzisiejszy biegają 10 km w czasie : Paweł 00:38:05 oraz Marcin 00:46:38 !

IV SKÓRZECKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - Skórzec.

November 09, 2018

ZACZĘLI OD SKÓRCA 

100 Rocznice Odzyskania Niepodległości Polski nasi biegacze zaczęli świętować od IV Biegu Niepodległości w Skórcu.

W biegu głównym na 5 km pobiegli min. Mariusz MURAWSKI, Olga PECHCIN, Antonii REGUŁA, Marcin SZUBERT, Patrycja KUŹMA, Maria KOŹLAK, Agata TKACZYK oraz Teresa REGUŁA. Dla Olgi i Antoniego udało się upamiętnić 100 - tną rocznicę upominkami za czołowe miejsca w kat. wiek. przypomnijmy Antoni Reguła wygrał swoją kat. wiekową, zaś Olga Pechcin piąta dama zawodów.

ADMED III BIEG ORŁA - Czosnów

November 03, 2018

ZIELONO CZARNE ORŁY

4 Listopada Olga PECHCIN i Dominik KOŚCIESZA wzięli udział w III Biegu Orła " w Czosnowie. Oboje uplasowali się na 4 miejscu, Dominik na dystansie 1928 metrów, Olga na 5 km wśród kobiet !

3 NOCNY BIEG PAMIĘCI BOHATERSKICH LOTNIKÓW PODLASIA - Biała Podlaska.

October 26, 2018

MOCNA KATEGORIA WIEKOWA

11 miejsce open w trzecim nocnym biegu po lotnisku zajął Paweł ROKITA uzyskując 00:18:36 na pięć kilometrów, pomimo wysokiego miejsca nie udało się wdrapać na podium kategorii wiekowej.

VI BIEG RUNBERTÓW - Rembertów.

October 12, 2018

PATRYCJA NA RUNBERTÓW

Również 13 października w VI Edycji Runbertów na 5 km wystartowała nasza Patrycja KUŹMA zajmując 8 miejsce w kat. wiekowej z wynikiem 00:23:53.

VI HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI - Cisna.

October 12, 2018

DEBIUT ZIELONO CZARNYCH W BIESZCZADZKIM ULTRAMARATONIE.

13 Października 2018 roku "Zielono - Czarni" po raz pierwszy w historii wystartowali w 

HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI.

Na 26 kilometrowym dystansie zmierzyli się Michał MAŁKIEWICZ oraz Karol JABŁOŃSKI, był to dość trudny bieg różniący się od biegów ulicznych.

Na start biegu z Cisnej ok. 6:45 nasi biegacze udali się do Solinki Bieszczadzką Kolejką. Z Solinki start ok. godz. 8:15, początkowy start wiódł trzy kilometrowym bieszczadzkim szutrem w kierunki Żubraczego i.... zaczęło się, po niebieskim szlaku turystycznym "wspinaczka" na Berdo (1041 m n.p.m.), z Berdo bieg na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbieganie do Roztok Górnych ok. 12 km odcinek trasy, gdzie znajdował się punkt odświeżania/kontrolny. Z Roztok krótki bieg asfaltem na przełęcz nad Roztokami (ok. 14 km odc., 801m n.p.m.) i ponownie niebieski szlak tylko że już górski/graniczny tam wspinaczka na Okrąglik (1101m.). Na Okrągliku z niebieskiego szlaku na czerwony w kierunku Cisnej podbieg na Jasło (1153m n.p.m.), na Szczawnik (1098m) jest trochę tego prawda ? i na Małe Jasło (1097m), podziwiając przepiękne widoki w letnio-jesienną pogodę ostry zbieg do Cisnej na metę Michała w 3h i 14 min. (8 miejsce M20), i Karol w 3 h i 34 min.

Gratulacje dla naszych śmiałków, których nie odstraszył ten bieg i ponownie chcą wziąć w nich udział w przyszłym roku. 

VIII GRÓJECKA DYCHA - Grójec.

October 06, 2018

CEL OSIĄGNIĘTY ! 

W VIII Biegu Grójeckiej Dychy Paweł Rokita biegnie dziesięć kilometrów w 0039:49 min. ustalając swój najlepszy czas na tym dystansie pieczętując sukces trzecim miejscem w M30. Założeniem Pawła było złamać 10 km w 40 minut jeszcze w tym sezonie. Udało się, magiczna 40 pękła !

5 JESIENNE GRAND PRIX W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - Mińśk Mazowiecki.

October 06, 2018

FINAŁ GRAND PRIX !

I BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - Mińsk Mazowiecki.

October 05, 2018

WZLOTY I UPADKI

6 października po raz pierwszy w Mińsku Mazowieckim odbył się Bieg Pamięci Powstańców Warszawy organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych Nr. 2 "Mechanik".

MŁODZIEŻ NA 5 !

Jako pierwsi pamięć uczcili najmłodsi miłośnicy biegania na czterech różnych dystansach w biegach dzieci i młodzieży.

Na dystansie 600 metrów wystartowały Zosia Szubert zajmując 3 miejsce open / 1 miejsce kat. dziewcząt oraz Alicja Szubert zajmująca 4 miejsce open / 2 miejsce kat. dziewcząt tuż za siostrą Zosią.

Kolejne podium tym razem na 1000 metrów dla Zielono - Czarnych wywalczyła Joanna Niewińska zajmując 3 miejsce. 

W ostatnim biegu dla młodzieży na 1500 metrów pobiegł Dominik Kościesza, utalentowany junior nie mógł obejść się bez "pudła" zajmując 2 miejsce.

SENIORZY NIE ZAWIEDLI

W biegu głównym na 7 kilometrów nie zabrakło emocji.

Nasze dziewczyny Basia LEGAT oraz Olga PECHCIN dzielnie walczyły z bardzo mocną konkurencją.Oldze udało się wywalczyć dwa czołowe miejsca, 2 miejsce w kat. kobiet oraz 1 miejsce kat. pracownicy oświaty.

Kategoria mężczyzn była licznie reprezentowana przez Zielono - Czarnych, w biegu wzięli udział: Leszek NIEWIŃSKI, 

Marcin SZUBERT, Karol JABŁOŃSKI oraz Mariusz MURAWSKI.

Z czterech muszkieterów na wielkie brawa zasłużył Marcin, który już na początku biegu doznał kontuzji, pomimo skręconej nogi Marcin walczył do końca zostawiając za sobą połowę uczestników biegu.

Dwukrotne podium wywalczył Mariusz, który ukończył bieg jako czwarty a pierwszy w kategoriach M30 oraz Służb Mundurowych.

Gratulacje dla wszystkich "ZIELONO - CZARNYCH".

T-MOBILE BIEG NA PIĄTKĘ - PZU Maraton Warszawski.

September 29, 2018

CO SIĘ ODWLECZE, TO NIE UCIECZE

30 Września odbył się "40" PZU Maraton Warszawski oraz T-Mobile Bieg Na Piątkę.

Niestety w jubileuszowej edycji maratonu zabrakło "Zielono - Czarnych", za to w biegu na piątkę dzielnie walczył Paweł ROKITA ustalając swój rekord życiowy na 5 km w 00:18:07 !!!

 

5 JESIENNE GRAND PRIX W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - Mińśk Mazowiecki.

September 22, 2018

ŻYCIÓWKI CZĘŚĆ III

Jesień to odpowiednia pora roku dla biegaczy na zdobywanie dobrych wyników oraz rekordów życiowych o jakie pokusili się biegacze "Zielono - Czarni" w przedostatniej edycji 5 Jesiennego Grad Prix Mińska Mazowieckiego.

Jako pierwsza "życiówkę" wybiegała Patrycja KUŹMA na dystansie siedmiu kilometrów. Patrycja w III biegu walcząc o podium (open kobiet) zajęła 4 miejsce z wynikiem 00:29:21

awansując na trzecią lokatę w klasyfikacji głównej oraz zapewniając sobie I miejsce w kategorii K 20 ! 

Na tym samym dystansie biegła również nasza Basia LEGAT, która pokonała siódemkę w 00:33:53.

Kolejne życiówki należały do naszych biegaczy walczących na dziesięciokilometrowym dystansie. 

Walczący w czołówce M 30, Mariusz MURAWSKI poprawił swój rekord życiowy o 42 sekundy, wbiegając na metę w czasie 00:38:59 ! Kolejkę przed końcem w Grand Prix miejsca na podium w K 20 zapewnili sobie Kacper HAWRYŚ (00:40:32) oraz Erwin HAWRYŚ (00:39:53) IV edycja zadecyduje, który z braci znajdzie się wyżej w "K 20".

Z biegu na bieg szybkiego tempa nabiera Marcin SZUBERT, który po raz trzeci z rzędu bije swój najlepszy czas na 10 km wynikiem 00:47:20.

GRATULACJE !

BIEG PRZEZ MOST - Warszawa.

September 15, 2018

DZIEWIĄTY START !

To już dziewiąty start Karola JABŁOŃSKIEGO w tym roku. Tym razem nasz zawodnik jako jedyny reprezentował Zielono - Czarnych na Stołecznych ulicach Białołęki w "Biegu Przez Most". Specjalnym odcinkiem na dziesięcio kilometrowym dystansie był most Mari Skłodowskiej - Curie, gdzie dwukrotnie Karol pokonywał go wbiegając w czasie 00:44:19.

5 JESIENNE GRAND PRIX W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - Mińśk Mazowiecki.

September 15, 2018

POKAZALI CHARAKTER

Jesteśmy już na półmetku Jesiennego Grand Prix.Dziś odbył się drugi z czterech cyklicznych biegów,na których nasi biegacze ponownie pokazali wysoką formą i zaciętą walką o czołowe miejsca w 5 Jesienny Grand Prix Mińska Mazowieckiego.

Po pierwszej edycji wydawałoby się,że Patrycja Kuźma mierzy tylko w pierwsze miejsce w kategorii wiekowej, dziś zaś Patrycja pobiegła lepiej z czasem 00:29:25 zajmując 6 miejsce open K doganiając czołówkę w klasyfikacji generalnej kobiet.

Bardzo dobrze pobiegła również Basia Legat poprawiając swój pierwszy czas o 1 min i 9 sek. 

W kategorii mężczyzn nie zabrakło emocji bracia Kacper i Erwin Hawryś po raz drugi w Grand Prix pobili osobiste rekordy życiowe na 10 km, Erwin zajmując 4 miejsce open ( 2 kat. wiekowej) z nową życiówką 00:39:08 oraz Kacper dobiegając jako 6 w tym 3 w gronie dwudziestolatków również z życiówką 00:39:16. 

O podium w dwóch kategoriach walczy Mariusz Murawski (open, kat. wiek.), powracający do zdrowia Mariusz ukończył bieg na 7 miejscu z wynikiem 00:39:19 zajmując po dwóch biegach 5 miejsce w klasyfikacji open oraz 2 w kat. wiekowej.

Udany start zaliczył również Marcin Szubert,który zapisał sobie życiówkę na dziesięciokilometrowym dystansie wynik 00:48:32. 

GRATULACJE ! 

5 JESIENNE GRAND PRIX W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - Mińśk Mazowiecki.

September 01, 2018

ZACZĘLI Z PRZYTUPEM !

PÓŁMARATON PHILIPSA - Piła.

September 01, 2018

MARZĄ O KORONIE...

 

W daleką podróż na Mistrzostwa Polski w Półmaratonie wybrali się nasi biegacze z myślą o zdobyciu "Korony Polskich Półmaratonów".

Z dystansem 21 km zmierzyli się Kamil Gęsich, Karol Jabłoński, Edyta Chmielewska oraz Tomasz Zawadka, który ustalił swój nowy rekord życiowy wynikiem 01:36:35 !

"Niestety w tym sezonie do korony zabraknie jednego z pięciu półmaratonów, który pozwoliłby dokonać aktu koronacji, dlatego chętnie wrócimy tu za rok" - Karol .

28 BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - Warszawa.

July 27, 2018

"NA WYNIKI PRZYJDZIE JESZCZE CZAS"

W nocnym biegu "28 Biegu Postania Warszawskiego" biegacze Klubu Sportowego Zielono - Czarni oddali cześć Powstańcom.

W tym roku start i metę usytuowano w rejonie Toru Łyżwiarskiego Stegny, powodem zmiany trasy z ubiegłych lat jest modernizacja placu Krasińskich oraz ul. Miodowej.

Ponad 12 tysięcy osób wzięło udział w biegu na 5 i 10 kilometrów.

Trudne warunki nie pozwoliły naszym zawodnikom osiągnąć rekordowych wyników na które się nastawiali, dotkliwy upał hamował zapędy Zielono - Czarnych.

Dystans 10 km najszybciej pokonał debiutujący w naszym klubie Paweł ROKITA, który pomimo ciężkich warunków pobiegł na 00:41:45 ! ustalając swój pierwszy najlepszy czas na tym dystansie. 

Chwilę później, na mecie pojawił się Tomasz ZAWADKA (00:44:30) z wielkim niedosytem, zastępując w biegu Michała MAŁKIEWICZA.

W biegu także udział wzięli Kamil GĘSICH (00:52:02), Karol JABŁOŃSKI (00:52:03) oraz Edyta CHMIELEWSKA (00:53:32).

GRATULACJE !

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 20, 2018

Sebastian Reczek szczęśliwie dociera na metę "MGP", obiegając granicę powiatu Mińska Mazowieckiego 201,5 km

w 40 godzin i 40 minut !!!

Sebastian RECZEK jest jedynym który pokonał granicę Miasta, Gminy oraz Powiatu Mińsk Mazowiecki !!!

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 20, 2018

Seba jest już na ostatniej prostej ! Z Transboru pobiegnie do ostatniego już punktu Grębiszew !

Na tym ostatnim etapie do Sebastiana dołącza Katarzyna Strusińska, tak jak i na starcie Kasia będzie wspierać Sebe do mety ! 

Planowany finish Sebastiana w Grębiszewie Stacja "Tirest" godz. 10:00 !!!

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 20, 2018

Seba dotarł na kolejny punkt jakim jest m. "Oleksianka" !

Trzeci dzień zmagań i 161 km zrobione ! 

Mała przerwa i obieramy kierunek na kolejny punkt "Transbór" przewidywana godzina dotarcia 3:30 !

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 19, 2018

Godzina 21:40, kolejny punkt osiągnięty, ponad 150 km już zrobione ! W okolice "Topór" przyjechały posiłki ! Oraz wsparcie w pokonywaniu kolejnych kilometrów ! Seba leci na kolejny punkt m. " Oleksianka " gdzie towarzyszyć mu będzie Tomasz Radomiński, powinien tam dotrzeć około 23:30 !

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 19, 2018

Kolejny punkt osiągnięty ! ponad 100 km zrobione !

"ładowanie baterii" i walczymy dalej ! kierunek okolice Kałuszyna na kolejny punkt powinien dotrzeć koło godziny  19:00 !  

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 19, 2018

Kąty Borucza osiągnięte ! 80 km już za nim ! Seba dysponuję znakomitą kondycją ! Na zdjęciach widać że jest wszystko ok ! aby tak dalej ! Od następnego punktu m. Zakrzewa dzieli Sebastiana 20 km ! około godziny 09:00 powinien tam dotrzeć

Trzymamy Kciuki !

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 19, 2018

50 km zrobione ! Godzina 01:00, 20 Lipca Pustelnik osiągnięty ! krótki czas na ładowanie baterii i w dobrym nastroju Seba rusza z kolegą na kolejne kilometry w kierunku Kąty Borucza gdzie znajduję się kolejny punkt !

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 18, 2018

Pierwszy punkt prawie osiągnięty Seba dobiega do Starej Miłosnej 30 km już w nogach ! Kasia i Lidia wspierały Sebe do 20 km, teraz przed nim kawałek samotnego biegu w kierunku m. Pustelnik.

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 18, 2018

MGP wystartowalo z Grebiszewa równo o godz. 18:00, Sebastian Reczek ma do pokonania blisko 260 km w koło Powiatu Mińskiego !
Na Starcie i przez pierwsze kilometry towarzyszyć w biegu Sebie będą dziewczyny Katarzyna Strusińska i Lidia Kopeć !

Wszyscy trzymamy kciuki i wspieramy na trasie !

AUSTRALYJSKI BIEG DREPTAKA - Mińsk Mazowiecki.

July 14, 2018

Na stadionie Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim odbył się Australijski Bieg Dreptaka, w którym pobiegł Mariusz Murawski zajmując drugie miejsce w biegu głównym. Najlepszym na 100 metrów okazał się Kacper Kowalski zaś Lilia Łoza wygrała dystans 400 metrów. W biegu głównym pierwsze miejsce zdobył Marek Czyżkowski, drugie Mariusz Murawski i miejsce trzecie (przyszły biegacz KS Zielono - Czarni) Paweł ROKITA.

MGP - BIEG DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU - Mińsk Mazowiecki.

July 07, 2018

"POKONUJĄC GRANICE"

            19 LIPCA O GODZINIE 18:00 SEBASTIAN RECZEK WYRUSZY W TRASĘ OSTATNIEGO ETAPU "MGP" CZYLI BIEGIEM DOOKOŁA MIASTA GMINY ORAZ POWIATU MIŃSK MAZOWIECKI !!!

Miasto i Gminę Seba obiegł w poprzednich latach, teraz pozostał ostatni etap "Powiat". Dystans który musi pokonać to blisko 260 km. 

Chętnych, którzy chcieliby wesprzeć Sebastiana na trasie serdecznie zapraszamy !!! Bieg będzie na lekko czyli napieranie non stop, przerwy regenerujące w ciągu dnia na "zielonej trawce".

Liczę że znajdzie się kilka osób, które pobiegną chociaż kilka km ze mną. Najgorsze będą zapewne noce , które mogą sprawić problemy nawigacyjne. Bieg ma na celu poruszanie się jak najbliżej granic powiatu. 

                                                     Sebastian RECZEK

  Na chwilę obecną Sebastian RECZEK jest jedynym, który obiegł miasto i gminę po granicach.

DĘBSKA PIĄTKA - Dębe Wielkie.

June 23, 2018

DESZCZOWY BIEG PRZEŁAJOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY DĘBE WIELKIE

W tym niezwykłym biegu pogoda ponownie zaskoczyła naszych biegaczy tym razem pozytywnie. Deszcz i lekki podmuch wiatru zwilżający powietrze pozwolił ZIELONO - CZARNYM w osiągnięciu bardzo dobrych wyników na dystansie "5" km. 

W kategorii open kobiet wygrała oczywiście nasza OLGA PECHCIN ! Zajmując 6 miejsce w open Mariusz MURAWSKI pokusił się o 2 miejsce kat. M-30, Agata TKACZYK zajęła 3 miejsce w kat. K-12 zaś Karol JABŁOŃSKI 14 miejsce w kat. open.

MIŃSKA LIGA BIEGANIA - DREPTAK CZELENDŻ

June 20, 2018

NAJLEPSZA W MIŃSKIEJ LIDZE BIEGANIA

DREPTAK CZELENDŻ

Olga PECHCIN jako jedyna reprezentowała Zielono - Czarne barwy w "MLB" Dreptak Czelendż, które odbyły się w 10 etapach

naprzemiennie stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim (ul. Budowlana) oraz na leśnych duktach znajdujących się nieopodal najstarszej sosny w Polsce. 

Olga na dziewięć startów zaliczyła 9 zwycięstw w kategorii open kobiet klasyfikując się na 1 miejscu jako najlepsza biegaczka  "MLB" Dreptak Czelendż !

AVON KONTRA PRZEMOC - Garwolin.

June 16, 2018

WCZORAJ PIĄTKA ! DZIŚ DZIESIĄTKA !

Mariusz MURAWSKI i Andrzej KROK nie próżnują, w dniu dzisiejszym pobiegli w Garwolińskim biegu "AVON Kontra Przemoc" na dystansie 10 km prezentując wysoką formę. Andrzej ukończył bieg w 40 minut i 18 sekund, zaś Mariusz 00:41:49.

SKYWAYRUN MILITARY 2018

June 15, 2018

KIERUNEK SKYWAYRUN 2018

Na płycie lotniska 23 Bazy Lotnictwa - Taktycznego w Mińsku Mazowieckim odbył się po raz czwarty ogólnopolski cykl biegów SKYWAYRUN.  

Na starcie zameldowało się pięciu naszych biegaczy Mariusz MURAWSKI, Sebastian RECZEK, Leszek NIEWIŃSKI, Basia LEGAT i Andrzej KROK.

Na dystansie 5 km najlepiej pobiegł Andrzej, który ze średnią 3:39/km (00:18:17) dobiegł piąty (open) na metę zajmując 2 miejsce w kat. dodatkowej. Pozostała czwórka pomyślnie dobiegła do mety zaznaczając swoją obecność na SKYWAYRUN 2018 r.

DREPTAK CZELENDŻ

June 12, 2018

POWRÓT LIDERKI !

W przedostatniej edycji Mińskiej Ligi Biegania Olga PECHCIN obejmuję prowadzenie w kategorii open kobiet !

7 RODZINNY PIKNIK BIEGOWY BIAŁA BIEGA - Biała Podlaska.

June 09, 2018

PODIUM OLGI W BIAŁEJ PODLASKIE !

 

W 7 Rodzinnym Pikniku Biegowym Biała Biega pobiegła Olga PECHCIN. Nasza biegaczka startując w biegu na 5 km zajęła 2 miejsce kat. open kobiet !

XI BIEG MARSZAŁKA - Sulejówek.

June 08, 2018

ZIELONO - CZARNI ZA MIEDZĄ NA BIEGU MARSZAŁKA

DREPTAK CZELENDŹ

June 05, 2018

NADRABIANIE ZALEGŁOŚCI CIĄG DALSZY

Nikt się tego nie spodziewał a tym bardziej nasza Olga że jedna nieobecność w zawodach może tak pokrzyżować drogę do tytułu najlepszej biegaczki Mińskiej Ligi Biegania. Pomimo kolejnej wygranej tym razem już w VIII edycji, pogoń za aktualną liderką Elwira ŁOZA mozolnie trwa. 

Biegaczka na co dzień reprezentująca MKB Dreptak nie odpuszcza meldując się na mecie tuż za Olgą PECHCIN.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

June 03, 2018

Koniec kwalifikacji ! Jedziemy na finały !

DREPTAK CZELENDŹ

May 29, 2018

NADRABIANIE ZALEGŁOŚCI

Po nie obecności Olgi w VI Edycji prowadzenie w klasyfikacji kobiet wymknęło się nie co spod kontroli.

Tym razem z pozycji wicelidera Olga próbuję nadrobić zaległości wygrywając w VII Edycji Dreptak Czelendź w kategorii płci żeńskiej. 

Trzymamy kciuki i życzymy wygranych w kolejnych edycjach i oczywiście szybkiego powrotu na "fotel liderki" 

OGÓLNOPOLSKIE BIEGI ULICZNE - Mińsk Mazowiecki.

May 26, 2018

MIŃSKIE ŚWIĘTO BIEGANIA CZYLI 23 MAZOWIECKA PIĘTNASTKA ORAZ 4 MAZOWIECKA PIĄTKA !

VI BIEG 5 MIL - Gdynia.

May 23, 2018

 5 GDYŃSKICH MIL

Bieg organizowany przez Gdyński Dywizjon Okrętów Bojowych oraz Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej. Coroczne zawody odbywają się  we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu a Patronat honorowy nad Biegiem został objęty przez Prezydenta Miasta Gdynia Pana dr Wojciecha Szczurka.

Trasa prowadziła po nabrzeżu Portu Wojennego Gdynia. Nasi biegacze zmierzyli się z dystansem który liczył 5 mil morskich co odpowiada długości 9260 metrów.

Andrzej KROK ukończył bieg z wynikiem 00:36:03,

zaś Mariusz MURAWSKI z 00:37:20.

WIZYTA W CENTRUM WETERANA - Warszawa.

May 16, 2018

W DNIU DZISIEJSZYM WŁADZE NASZEGO KLUBU ODWIEDZILI CENTRUM WETERANA DZIAŁAŃ POZA GRANICAMI PAŃSTWA.

Celem wizyty było wręczenie pamiątkowych medali VI Biegu Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej im. sierż. Marcina Pastusiaka i kpr. Grzegorza Bukowskiego przez prezesa Klubu Sportowego Zielono Czarni Mariusza Murawskiego oraz skarbnika klubu Leszka Niewińskiego. 

W tym roku Bieg Pamięci odbył się w dwóch miejscach w Mińsku Mazowieckim oraz w rejonie misji gdzie obecnie przebywa Polski Kontyngent Wojskowy Kosowo.

Biegi odbyły się między innymi dzięki wsparciu Centrum Weterana za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - Mińsk Mazowiecki.

May 16, 2018

OGÓLNOPOLSKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE W MIŃSKU MAZOWIECKIM.

DREPTAK CZELENDŹ - Mińsk Mazowiecki.

May 15, 2018

OLGA NIEZWYCIĘŻONA W V EDYCJI MIŃSKIEJ LIGI BIEGANIA ! 

Zwycięstwo Olgi w klasyfikacji kobiet w Dreptak Czelendż powoli staję się rutyną. To już V edycja biegu a nasza biegaczka nie zwalnia tempa umacniając swoją pozycję w tabeli open. 

Tym razem Olga zajęła 6 miejsce w kat. open (1. miejsce kat. kobiet), a jej najbliższa rywalka Elwira Łoza (2. miejsce kat. kobiet) dobiegła 16 na metę.  

Piąta edycja biegu była wyjątkowa z racji zbiórki słodyczy zebranych przez biegaczy dla dzieci z Domu Dziecka w Siennicy ! 

Zawody odbywały się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim.

6. PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATON - Białystok.

May 12, 2018

UPALNA POŁÓWKA W BIAŁYMSTOKU

Wczesne lato zawitało 13 maja do Białegostoku na 6 PKO Białystok Półmaraton, w którym wystartowała nasza biegaczka Edyta Chmielewska samodzielnie reprezentując barwy zielono - czarne.

Pomimo wysokiej temperatury podczas biegu Edycie udało się pokonać urokliwe ulice Stolicy Podlasia w

2 godz. i 02 min. 

Gorące Gratulacje !

DREPTAK CZELENDŹ - Mińsk Mazowiecki.

May 08, 2018

OLGA WYGRYWA IV EDYCJE !

Olga Pechcin zajęła dziesiąte miejsce w środę, w czwartym biegu Mińskiej Lidze Biegania DREPTAK CZELENDŻ w Mińsku Mazowieckim.

Nasza biegaczka wygrała jednak klasyfikację IV edycji biegu prowadząc tym samym w klasyfikacji generalnej kobiet MLB DREPTAK CZELENDŻ.

Czwarta edycja rozpoczęła się przy "najstarszej sośnie w Polsce" m. Gliniak. Wzięło w niej udział 43 zawodników i zawodniczek. W biegu cały czas towarzyszyła wysoka temperatura.

DREPTAK CZELENDŹ - Mińsk Mazowiecki.

April 24, 2018

OLGA PECHCIN I NIE MA MOCNYCH !!!

         Dreptak Czelendż to Mińska Liga Biegowa "MLB", w której punktowane są cykliczne środowe treningi krosowe i Nordic Walking. Biegi odbywają się na przemian Stadion MOSIR Mińsk Mazowiecki i okolice parkingu leśnego m. Gliniak (okolice najstarszej sosny w Polsce). Są to krótkie dystanse od 2 do 3 km.

Być może dlatego w tych zawodach Klub Sportowy ZIELONO - CZARNI reprezentuje tylko OLGA PECHCIN, mentorka oraz specjalistka od biegów na krótkich dystansach ale nie liczy się ilość tylko jakość, :) ponieważ Olga po trzech wygranych startach prowadzi w kategorii open kobiet, nie odstępując na krok rywalkom najwyższego miejsca na podium.

17 PZU CRACOVIA MARATON - Kraków.

April 21, 2018

EDYTA W WIELKIEJ FORMIE NIE PRZESTAJE ZASKAKIWAĆ !

       Nie ma weekendu żeby nasza biegaczka Edyta Chmielewska nie startowała w zawodach i nie walczyła o podium w różnych kategoriach, czego ostatnio dokonała w Mińsku Mazowieckim w VI Biegu Pamięci Poległych Żołnierzy ŻW, zajmując III miejsce na dystansie 10 km kat. służb mund. ale to było "wczoraj",

a "dziś" Edyta wystartowała w wielkim maratonie PZU CRACOVIA MARATON kończąc po raz pierwszy 42 kilometrowy dystans w bardzo dobrym czasie 04:26:00 !

GRATULACJE !!!

ORLEN WARSAW MARATHON - Warszawa.

April 21, 2018

ORLEN WARSAW MARATHON TO NARODOWE ŚWIĘTO BIEGANIA CZYLI 88. MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE.

Na tak wielkiej imprezie biegowej nie mogło zabraknąć biegaczy

z Klubu Sportowego Zielono Czarni. 

W tym niezwykłym i bardzo gorącym dniu odbyły się dwa biegi 

o różnych dystansach w tym samym czasie, Bieg OSHEE o dystansie 10 KM, oraz ORLEN WARSAW MARATHON o dystansie 42 KM 195 M, właśnie w którym wystartowali Kamil GĘSICH, Tomasz ZAWADKA oraz Karol JABŁOŃSKI.

Dla pierwszego z nich był to 8 start w maratonie i to właśnie Kamil jako pierwszy wbiegł na metę z wynikiem 03:30:23. 

Debiutancki bieg na dystansie 42 km zaliczył Tomasz z wynikiem 04:15:43, oraz Karol z wynikiem 04:54:48. 

                                       GRATULACJE !!!!

VI BIEG PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

April 20, 2018

III EDYCJA VI BIEGU PAMIĘCI PO ZA GRANICAMI KRAJU - KOSOWO.

VI BIEG PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

April 20, 2018

VI BIEG PAMIĘCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY ŻANDARMERII WOJSKOWEJ IM. MARCINA PASTUSIAKA I KPR. GRZEGORZA BUKOWSKIEGO

ZAKOŃCZONY POMYŚLNIE.

III BIEG PRZEŁAJOWY MARYNARSKA DYCHA - Ustka.

April 06, 2018

EDYTA PONOWNIE NA PODIUM ! TYM RAZEM W III BIEGU PRZEŁAJOWYM MARYNARSKA DYCHA W USTCE

7 kwietnia w Ustce, na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej odbyła się III edycja Biegu Przełajowego Marynarska Dycha.

Jest to bieg o dystansie 10 km upamiętniający byłego dowódcę Marynarki Wojennej Admirała floty Andrzeja Karwetę.

Po ciężkich zmaganiach oraz trudnych warunkach do biegania jakim przyszło stawić czoło Edycie udało się stanąć na podium zajmując 3 miejsce w kategorii mundurowych K30.  GRATULACJE !!!

POWITANIE WIOSNY - Mińsk Mazowiecki.

March 24, 2018

FENOMENALNE POWITANIE WIOSNY WYKONANIU  KS ZIELONO - CZARNI

Bieg na Powitanie Wiosny jak co roku w Mińsku Mazowieckim zgromadził wielu biegaczy w różnym wieku. Było bardzo dużo Szczypiorków i to cieszy najbardziej. KS Zielono-Czarni rośnie w siłę i ma w swoich szeregach coraz większą grupę biegaczy.
Trenerka Olga Pechcin zwyciężyła w kategorii Open Kobiet , Dominik Kościesza był 2 w swojej kategorii na dystansie 1500 m. Pozostali zawodnicy uplasowali się w czołówkach w swoich biegach !!! 
KS Zielono-Czarni reprezentowali : Nikola Murawska, Julia Zawadzka, Dominik Kościesza, Joanna Niewińska, Sebastian Domański, Kacper Hawryś, Erwin Hawryś i Trenerka Olga Pechcin,  mieliśmy też swojego Szczypiorka ! Igor Niewiński Brawo !!!

III BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

March 24, 2018

DWUKROTNE PODIUM EDYTY CHMIELEWSKIEJ !

W Zręcinie (woj. podkarpackie) odbył się III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - były to również Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegach przełajowych. Nasza zawodniczka Edyta Chmielewska dwukrotnie stanęła na podium tych zawodów. W kategorii Mundurowej kobiet zajęła 3 miejsce natomiast w kategorii wiekowej zajęła miejsce 1. Brawo Edyta ! 

13 PZU PÓŁMARATON WARSZAWSKI

March 24, 2018

KOLEJNA POŁÓWKA PRZED MARATONEM WYKONANIU KAMILA I KAROLA

Warszawski Półmaraton za nami.

Trwa ciąg dalszy przygotowań Kamila Gęsicha, Tomasza ZAWADKI oraz Karola Jabłońskiego do Orlen Warsaw Marathon. W dniu wczorajszym dwóch z nich pobiegło w połówce maratonu który odbył się Warszawie. 

Bardzo dobry bieg zaliczył Kamil, który poprawił

swój "rekord życiowy" o 55 sek. kończąc bieg z wynikiem 01:29:05 ! Zabrakło sił dla Karola, który również wysoko mierzył (01.40.00). co dało by mu życiówkę aż o 5 min. Niestety nasz zawodnik przetrenował, dzień wcześniej angażował się w innych zawodach. Brak regeneracji doprowadziło do kontuzji na 16 km. co przełożyło się na wynik końcowy 01:51:31. 

38 PÓŁMARATON WIĄZOWSKI - Wiązowna.

March 03, 2018

PRZYGOTOWANIA DO MARATONU

Aż do marca czekali z inauguracją nowego sezonu 2018 Tomasz ZAWADKA, Kamil GĘSICH i Karol JABŁOŃSKI.

Trójka naszych klubowiczów przygotowuję się do biegu

ORLEN WARSAW MARATHON. Jednym z treningów był właśnie start w 38 Półmaratonie Wiązowskim. Miał to być bieg spokojny i kontrolny stałego tempa, tak też się stało. Kamil ukończył bieg z czasem 01:33:38, Tomasz z 01:45:31 a Karol z 01:45:55. Przed naszymi zawodnikami jeszcze szereg długich rozbiegów i udział w Półmaratonie Warszawskim, po tym wszystkim będą gotowi do dystansu 42 km !

BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - Augustów, Mińsk Mazowiecki.

March 03, 2018

POBIEGLI TROPEM WILCZYM !

Zielono-Czarni aktywnie w Narodowym

Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to bieg

o dystansie 1963 m., upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Nasi biegacze uczestniczyli w tym dniu w dwóch różnych miejscach, Edyta CHMIELEWSKA reprezentowała nasze barwy w rodzinnym mieście Augustów, zaś Basia LEGAT oraz Dominik KOŚCIESZA w Mińsku Mazowieckim.

9 PÓŁMARATON KOMANDOSA - Warszawa.

March 02, 2018

PÓŁMARATON EDYTY W ROLI KOMANDOSA

Półmaraton Komandosa to 21 km bieg w umundurowaniu wojskowym z dodatkowym obciążeniem jakim jest plecak o wadze 10 kg.

Zawody odbyły się w Warszawie na terenie Wojskowej Akademii Technicznej gdzie nasza biegaczka Edyta Chmielewska ukończyła bieg 

w czasie 02:29:23 co dało jej 17 miejsce w kat. kobiet na 34 startujących. 

Bieg organizowany między innymi przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec.

ELBRUS - Kaukaz (Rosja).

February 04, 2018

KAMIL GĘSICH (Reprezentant KS Zielono - Czarni) w odmiennej nieco dyscyplinie zdobywa najwyższy szczyt Kaukazu !!!

STS POMERANIA - Szczecinek.

January 28, 2018

ZGRUPOWANIE STS "POMERANIA" SZCZECINEK

Mariusz MURAWSKI wraz z dwiema córkami Nikolą i   Natalką przebywali w dniach 15 - 26 stycznia na obozie

 gdzie razem trenowali z STS Pomerania Szczecinek.

 Dziewczyny trenowały dwa tygodnie pod okiem   doświadczonego Mariusza oraz trenerką klubu Pomerania   Dorotą Juniewicz. Treningi odbywały się na bieżni krytej plus

 basen a relaksująca regeneracja na łyżwach i w kinie. 

 Sam Mariusz do sezonu przygotowywał się korzystając z   zimowej aury w miejskim parku, atrakcyjnego ratuszu 

 jaki posiada miasto Szczecinek oraz obiegając jezioro   Trzesiecko.  

ĆWIERĆ MARATON KOMANDOSA - Czarne.

January 19, 2018

EDYTA W NOWYM SEZONIE ZACZĘŁA OD ĆWIERĆ MARATONU KOMANDOSA

Edyta zaczęła nowy sezon od Ćwierć Maratonu Komandosa. W dniu 20 stycznia odbył się bieg przełajowy „Ćwierć Maraton Komandosa” w miejscowości Czarnem, reprezentując Wydział Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku Edyta Chmielewska zawodniczka KS Zielono - Czarni ukończyłam bieg na dystansie 10,5 km w czasie 01:15:58 w pełnym wojskowym umundurowaniu ponadto z plecak o wadze 10 kg. Wśród 35 startujących kobiet Edyta 11 miejsce. Bieg organizowany między innymi przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec. GRATULACJE !

2 MIŃSKI BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY.

January 13, 2018

CHARYTATYWNA INAUGURACJA 

     Biegacze KS Zielono - Czarni zaczęli sezon biegowy od 2. Mińskiego Biegu "Policz Się z Cukrzycą i Ucz Się Pierwszej Pomocy". Bieg o dystansie 5 km ma na celu propagowanie akcji "Policz się z cukrzycą" oraz "Ratujmy i Uczmy Ratować" to program autorski Fundacji WOŚP. W tych zawodach udział wzięli: Olga PECHCIN, Basia LEGAT, Erwin i Kacper HAWRYŚ, choć to dopiero początek roku to nasi zawodnicy zaprezen -towali wysoką formę zajmując miejsca na podium ! rok 2018 zapowiada się obiecująco !

GRATULACJE !!!!

PODSUMOWANIE 2017r.

December 31, 2017

To był udany rok dla biegaczy jak i za równo działaczy KLUBU SPORTOWEGO ZIELONO - CZARNI, a szczególnie jego druga połowa. Wtedy do Klubu przybyło kilkadziesiąt utalentowanych
biegaczy i doświadczona trenerka. To poważny krok w kierunku wzmocnieniu Klubu i profesjonalnej
aktywności w środowisku biegaczy. Młodość wymieszana z doświadczeniem to mieszanka wybuchowa,
wszyscy wierzą, że da odpowiedni efekt. 
Kwiecień, Maj i Grudzień to dla naszych działaczy miesiące pełne ciężkiej pracy. Właśnie w tych miesiącach organizowaliśmy niezwykłe zawody sportowe. Pierwsza z nich była to  V edycja Biegu 
Pamięci Poległych Żołnierzy im. sierż. Marcina Pastusiaka i kpr. Grzegorza Bukowskiego.Jest to 
jeden z głównych biegów organizowanych przez Zielono - Czarnych ku pamięci naszych kolegów.
Miesiąc później odbył się inauguracyjny "Błękitny Bieg" ze współpracą  Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hellera w Mariance oraz grudniowy 5 Bieg Po Choinkę. Wszystkie zawody odbyły się pomyślnie i dzięki wielkiemu zaangażowaniu Klubu oraz hojnych sponsorów biegi z powodzeniem przeszły do historii.
Zawodnicy Klubu Sportowego Zielono Czarni w znakomitym stylu reprezentowali nasze barwy klubowe na arenie narodowej. Biegacze wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe zajmując czołowe miejsca w zawodach.
W październiku wystartował projekt SEKCJA LEKKOATLETYCZNA, która ma na celu wsparcie szkolenia młodych sportowców. To pierwszy w Mińsku Mazowieckim tak obszerny projekt wspierający
rozwój młodych biegaczy.
Końcówka Grudnia należała już do administratorów naszej strony internetowej. Strona zielonoczarni.pl
zmieniła nową domenę  i zaczęliśmy nadrabiać zaległości.
Koniec każdego roku to czas podsumowań, rozliczeń i analiz. Fajnie jest popatrzeć na nasz rozwijający się Klub, z każdym rokiem nabieramy większego doświadczenia sportowego i wartości sentymentalnej do klubu a co najważniejsze wyciągamy z tej analizy wnioski na przyszłość.
W Lutym przyszłego roku minie "pięć" lat od istnienia KS Zielono - Czarni, część biegaczy właśnie wtedy rozpoczęło swoją przygodę biegową nie przypuszczając, że ta pasja tak bardzo ich wciągnie i przewróci pozytywnie ich życie. Dzięki bieganiu nasi zawodnicy świetnie się czują, mają lepszą kondycję, wysportowane sylwetki, dbają o zdrowe odżywianie i są lepiej zorganizowani. 

Please reload