CZWARTKI

LEKKOATLETYCZNE

GLINIANKA

( STADION MIEJSKI W MIŃSKU MAZOWIECKIM )

OGÓLNOPOLSKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE W MIŃSKU MAZ.

Od 19 kwietnia trwają zmagania najmłodszych sportowców w XXIV Edycji zawodów dziecięcych "Czwartki Lekkoatletyczne" organizowanych przez Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" za współpracą Urządu Gminy Wiązowna, Uczniowski Klub Sportowy "Smoki" Glinianka oraz Klub Sportowy Zielono - Czarni Mińsk Mazowiecki.

Czwartki Lekkoatletyczne to zawody sportowe dla dzieci do lat 12, których pierwszym organizatorem był rekordzista Polski w biegu na 100 metrów Marian Woronin. Celem imprezy jest wybieranie najlepszych młodych sportowców z całej Polski. Aktualnie zawody odbywają się w 95 miastach oraz wsiach w tym również Gliniance, gdzie odbywają się eliminacje w których zawodnicy rywalizują w sześciu konkurencjach: w biegach na 60, 300 oraz 600 m. (dziewczęta) i 1000 m. (chłopcy), skok wzwyż i w dal, rzucanie piłką palantową.

Trzech najlepszych zawodników z każdej konkurencji weźmie udział w finale ogólnopolskim w Łodzi w dniach 16 - 17 czerwca. 

Wiosenna XXIV Edycja "Czwartki Lekkoatletyczne" odbywać się bedzię na Stadionie Miejskim w Mińsku Mazowieckim w dniach 19, 26 kwietnia oraz 10, 17, 24 maja - początek o godz. 10:30.

 

10.05.2018 r.

WYNIKI

GALERIA ZDJĘĆ